Hlavní navigace

Daňové příznání při prodeji bytu

  • (neregistrovaný) 89.190.75.---

    16. 5. 2019 11:23

    Prosím vás, prodala jsem podíl družstva - byt družstevní. Nebyla jsem vlastníkem 5 let, ale pouze 4 roky, takže se na mě vztahuje povinnost podat daňové přiznání daň z příjmu. Rozdíl mezi koupí a prodejem je bude cca 200 tisíc. Ty budu danit 15%. Teď mám dotaz, když jsem na rodičovské dovolené, pobírám pouze rodičovský příspěvek, budu vůbec něco odvádět? V daňovém přiznání budu mít nulu, odvod taky nula, jak to mám udělat? Děkuji Vladimíra

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 16. 5. 2019 16:55

      vladík

      Musíte podat DP, kam uvedete příjem z prodeje podílu v družstvu do §10 a výdaj = nabývací cena, rozdíl bude základ daně - myslím, že je to příloha č.2 DPFO. Vypočtete daň, odečtete slevu na poplatníka a nějaká daň vám k zaplacení vyjde.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).