Re: Roční zúčtování
Při změně zákona pro rok 2005 bylo řečeno, že bonus náleží v měsíci, kdy byla dosažena MM a při ročním vyúčtování náleží bonus při dosažení 6-ti násobku MM. Pak MF vydalo D 284, kde řekli, že v měsíční výplatě je MM i za 1 hodinu = 42,50. Tím ztratil pojem 6-ti násobek smysl. Takže teď je z novely konečně jasné, že 6-ti násobek je 6x7185 a pro rok 2006 je 1/2 MM 7570:2=3785.
Re: Roční zúčtování
Jsem rýpal, nevím sice kdy to pan president podepíše,
také ale nebude platit pro prosincovou výplatu platit pokyn D284, proč taky když bude MM stanovena nově zákonem a bude platit nárok na bonus, když příjem >= 7185/2 zaokrouhleno dolů. Tedy žádná hodina á 42,50.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
EET se vrací od roku 2027, schválili poslanci. Dotkne se až 600 tisíc podnikatelů
Podnikatelům se nelíbí navrhovaný růst minimální mzdy, chtějí změnu valorizace
Kadeřník v mobilu. Nová česká aplikace pomáhá salonům s byznysem i organizací času
Zlatnictví začala studovat ve čtyřiceti. Diamanty jsou pro mě bez duše, říká Milena
Pokud Ústavní soud opět vyloučí platby kartou, EET 2.0 se sesype jak domeček z karet
Předčasný důchod automaticky neznamená, že člověk nechce pracovat
14. 12. 2005 11:18
Je pravda, že když budu provádět zaměstnanci roční zúčtování tak už budu postupovat podle schválené novely zákona o daních z příjmů a tudíž skoro každému zaměstnanci vznikne přeplatek, protože se změnila míra zdanění? Děkuji.