Hlavní navigace

DUZP a doručení faktury

  • (neregistrovaný) 90.180.9.---

    22. 5. 2019 7:37

    Dobrý den.
    Prosím jak je to správně. Z obchodu odebíráme zboží a ke konci měsíce nám posílají fakturu. Mám problém s tím , že na faktuře je uvedeno např.: datum vystavení 30.4., DUZP 30.4., splatnost 30.5. a a fakuru mi doručí až 21.5.. Stává se , že již máme poslané KH. Pokud je to částka do 10.000,- Kč, musíme udělat nové KH, nebo to mohu dát do dalšího měsíce (stává se to docela často)? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 5. 2019 8:02

      Petrr (neregistrovaný) ---.cust.tlapnet.cz

      Fakturu od dovatele a uplatnit DPH můžete klidně až v dalším měsíci. V tom měsíci (čtvrtletí) kdy uplatníte, je zároveň i v kontrolním hlášení . Ve vašem případě v přiznání za 5. měsíc, uplatnila jste si až v tomto měsíci. U faktury nad 10.000,-- se uvede v KH datum zdanitelného plnění dle faktury od dodavatele. Teoreticky lze takovou fakturu si uplatnit do tří let.

    • 22. 5. 2019 8:33

      evaa (neregistrovaný) ---.9.broadband13.iol.cz

      Děkuji.
      Pokud tedy bude fa do 10.000,- a budeme mít odeslané KH, tak dám do dalšího měsíce, ale pokud bude nad 10.000,-, tak udělat opravné KH. Děkuji

    • 22. 5. 2019 8:43

      Had

      U přijatých faktur máte nárok na odpočet až když obdržíte doklad.§73/1/a.Tato faktura patří do DPH a KH nejdříve za květen. V žádném případě do dubna!

    • 22. 5. 2019 9:52

      Petrr (neregistrovaný) ---.cust.tlapnet.cz

      Do KH se dává v tom měsíci, kdy máte v přiznání DPH. Tedy fakturu uplatňujete v 5. měsící, v KH bude také v 5. měsíci a je jedno zda je do 10000, nebo pod 10000,--. Jen v KH u faktury nad 10000 se musí uvést datum zdanitelného plnění dle faktury. A jak je výše uvedeno, fakturu vystavenou v květnu, DPH můžete uplatnit až v květnu, nejdříve v přiznání za květen.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).