Hlavní navigace

Příjmy z pronájmu - výdaje

  • (neregistrovaný) 46.135.111.---

    22. 5. 2019 12:20

    Dobrý den, prosím o radu........Příjmy z pronájmu dle §9, nemovitost není v majetku.....lze do výdajů zahrnout daň z nemovitosti a úroky z úvěru? Děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 22. 5. 2019 13:12

      vladík

      U příjmů z pronájmu se majetek nepovažuje za obchodní majetek ve smyslu daně z příjmů, můžete uplatnit všechny výdaje prokazatelně vynaložené na dosažení, zajištění a udržení příjmů z pronájmu, včetně odpisů, daně z nemovitostí i těch úroků( podle toho na co byl úvěr poskytnut). Prostudujte si celý §9 ZDP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).