Hlavní navigace

Smlouva žáka střední školy v rámci praxe

  • (neregistrovaný) 185.203.156.---

    22. 5. 2019 14:17

    Dobrý den,
    máme zaměstnaného žáka střední školy, kterému zabezpečujeme odbornou praxi. Ze střední školy jsme obdrželi smlouvu o zajištění odborné praxe. Chtěla bych se však zeptat, zda je potřeba se žákem sepsat i raději dohodu o provedení práce? Škola požaduje jen pár hodin denně praxi zabezpečit. My se však dohodli na klasickou dobu 8 hodin/ denně, kterou bude mít proplacenou.
    Děkuji za názory.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 23. 5. 2019 7:45

      iva.

      Proč chcete sepisovat DPP, když máte smlouvu se školou a odměňování žáků řeší školský zákon? Viz § 122 odst. 1 školského zákona. Neplatí se pojistné SP ani ZP a je osvobozeno od daně z příjmů.
      Co znamená "sepsat i raději DPP"? Že by u vás byl jako žák podle smlouvy se školou např. 4 hodiny a další 4 hodiny by byl zaměstnanec na DPP? Dohodli jste se na 8 hodin s kým - se školou nebo se žákem?

    • 23. 5. 2019 10:02

      Rita (neregistrovaný) ---.brodnet.cz

      Žák bude pracovat 6 hod. dle smlouvy se školou. Následně 2 hod./denně bude pracovat na DPP. Je šikovný, byl u nás už na brigádě a nyní potřebujeme dalšího pracovníka. Proto mu chceme dát i odměnu za práci větší než má nárok ze smlouvy ze školy.
      Jelikož bude pracovat další dvě hodiny navíc, je nutné vystavit DPP. Nejsem si však jistá, zda vystavit jen na dvě hodiny za den nebo zahrnout celou pracovní dobu, jelikož chceme dát vyšší odměnu.
      Děkuji za rady.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).