Hlavní navigace

Sleva na dospělé dítě po ukončení střední školy

  • (neregistrovaný) 193.85.240.---

    27. 5. 2019 10:03

    Dobrý den, potřebuji se ujistit. Zaměstnanec pobírá slevu na studující dceru, která ukončila středoškolské studium maturitou v květnu 2019 a od 3. června 2019 nastoupí do trvalého pracovního poměru. Náleží ji za měsíc červen ještě sleva na dítě? Děkuji za reakce.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 5. 2019 10:05

      (neregistrovaný) ---.hcv.cz

      Ano, slevu bych dala, červen 19 je ještě studentem střední školy...

    • 27. 5. 2019 10:56

      Líba (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

      Za červen by měla nárok na daňové zvýhodnění i v případě, že by pracovala od 1.6.
      "§ 13.....
      (2) Za soustavnou přípravu dítěte na budoucí povolání na střední škole se považuje také
      .....
      b) doba od úspěšného vykonání závěrečné nebo maturitní zkoušky, je-li tato zkouška konána v květnu nebo červnu, do konce období školního vyučování školního roku, v němž byla taková zkouška konána; to platí též, bylo-li v květnu nebo červnu konáno absolutorium;"

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).