Hlavní navigace

Opravné položky

  • (neregistrovaný) 78.157.177.---

    28. 5. 2019 10:35

    Prosím o radu. Mám 2 fa vůči jednomu objednateli. Ta 1. fa na částku 150 000,- Kč, splatná 31.12.17, ta 2. fa na 11 000,- Kč, splatná 17.2.18. Obě loni přihlášené k soudnímu řízení. Mohu letos tvořit OP dle § 8a 50% rozvahové hodnoty po 18 měs. a pak po 30 měs. 100%? Odběratel není zatím v IŘ. Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 5. 2019 10:50

      alli (neregistrovaný) ---.csv.cz

      můžete, anebo na tu první 50% OP dle §8a ZoR a na tu druhou 100% OP dle §8c ZoR

    • 28. 5. 2019 11:13

      hana h (neregistrovaný) 78.157.177.---

      Na tu 2. fa mohu uplatnit § 8c? Myslela jsem, že se počítá součet všech fa k 1 odběrateli, a to přesáhne 30 tis. Děkuji

    • 28. 5. 2019 12:39

      alli (neregistrovaný) ---.csv.cz

      neberou se všechny pohledávky k 1 odběrateli, ale součet vybraných pohledávek do 30 tis. Kč, které splňují ostatní podmínky §8c ZoR

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).