Hlavní navigace

Pracovní smlouvy a mzdové listy

 • (neregistrovaný)

  29. 5. 2019 9:13

  Dobrý den,

  prosím o radu. U některých zaměstnanců máme více pracovních smluv, dle pracovního zařazení a střediska. Potřebovala bych poradit, zda :

  1) mohou být jednotlivé úvazky spojené do 1 mzdového listu, i když je více pracovních smluv
  2) v případě, že jsou smlouvy uzavřené na dobu určitou a nejsou prodlužovány dodatkem, ale vystavena nová pracovní smlouva, jestli mohou ve mzdovém listě na sebe navazovat nebo musí být po ukončení pracovní smlouvy zaveden nový mzdový list. V našem případě, smlouvy navazují a přebírá se i průměr Kč/hod. do nové smlouvy.

  Účetní nám úvazky spojovala do jedné položky (jak více úvazků HPP, tak i smlouvy na dobu určitou) nejsem si jistá, že je to správné. Osobně bych na každou pracovní smlouvu dělala zvlášť položky.

  Předem moc děkuji za odpovědi.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 5. 2019 9:24

   jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

   K otázce číslo 1: záleží na vašem programu, zda vytiskne 1 mzdový list nebo na každou pracovní smlouvu zvlášť. Já mám na každou smlouvu nový mzdový list a zdá se mi to lepší, ale v případě výpočtu daně musím mzdové listy dávat dohromady.
   U otázky č. 2 odpovím takto: opět záleží na mzdovém programu a na účetní. Osobně taky dávám úvazky do jedné složky, pokud něco dohledávám je to pak jednodušší.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).