Hlavní navigace

Nepenžitý vklad s.r.o.

  • (neregistrovaný) 217.112.166.---

    30. 5. 2019 9:39

    Když jako fyzická osoba podnikatel vedoucí účetnictví, vložím nepežitý vklad do ZK nebo příplatkového fondu, do již existující společnosti sro bude předměte daně z příjmu?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 5. 2019 18:19

      vladík

      Nepeněžní vklad do ZK nebo příplatek do VK s.r.o. nepodléhá dani z příjmů, je pro společníka, který vkládá, nedaňovým výdajem §25/1b)m), pouze zvýší nabývací cenu jeho podílu na dotyčné s.r.o. Nepeněžní vklady musí být oceněny znalcem a příplatek do VK musí schválit jednatel (é ). Pozor jen u FO s DE při vkladu zásob a pohledávek do ZK s.r.o., je nutno zvýšit ZD u FO o pořizovací cenu zásob a jmenovitou hodnotu pohledávek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).