Hlavní navigace

Konec studia VŠ a počátek nového do 3 měsíců

  • (neregistrovaný) 95.82.152.---

    30. 5. 2019 11:55

    Prosím o konzultaci. Jedná se mně o to, zda je možné jako studium (z hlediska daňového zvýhodnění rodiče) posoudit dobu mezi ukončením VŠ studia a zápisem k novému VŠ studiu, když k zápisu došlo do 3 měsíců od ukončení studia. Pokud předešlé studium ukončí řádně (tj. zkouškou) a do 3 měsíců se zapíše k dalšímu studiu, je to jasné. Rodič pak uplatní zvýhodnění i za to mezidobí. Je tomu ale stejně, pokud dítě ukončí VŠ studium "neřádně", tj. že ho škola vedla jako studenta např. do 15.4. a on se v červenci zapíše na jinou VŠ?
    Viz. Zákon o státní soc. podpoře, § 14 písm. c - v něm se píše pouze o ukončení, ne o řádném ukončení.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).