Hlavní navigace

Stravenky-poradíte?

  • (neregistrovaný) 128.0.189.---

    31. 5. 2019 8:07

    Dobrý den, pokud se zaměstnavatel rozhodne přispívat na stravenky více než 55%, tak co je nad oněch 55% je pro něj nedaňový náklad a pro zaměstnance nepeněžní příjem? Tj , že by to z toho odváděl ZP, SP + daň? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 5. 2019 8:12

      vladík

      Zaměstnavatel bude mít jako nedaňový náklad, ale zaměstnanec bude mít osvobozeno ( §6/9 písm.b)

    • 31. 5. 2019 8:35

      Lenka123 (neregistrovaný) ---.lammb.cz

      Děkuji, ale platí to i v případě částky, kterou zaměstnavatel přispívá nad 55 %?

    • 31. 5. 2019 10:10

      A.š. (neregistrovaný) ---.hcv.cz

      Ano, i kdyby zaměstvatel platil celou stravenku, pro zaměstnance plně osbozeno.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).