Hlavní navigace

zapomenutá záloha ve fap - jak opravit?

• (neregistrovaný) 213.226.248.---

31. 5. 2019 10:46

Dobrý den všem,
    potřebovala bych se s vámi poradit ohledně postupu při situaci: , záloha 50. tis (DD vystaven), FAP na částku 100tis, hodnota fa zaúčtována jen 50tis.
    Mohla bych to myslíte opravit v ID tak, že dám 50tis na 5xx/321 a do tohoto ID navedu zálohu? Protože do té původní fap už mě program nepustí... děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 5. 2019 11:11

T. (neregistrovaný) ---.nat.epc.tmcz.cz

Dobrý den, také se mi stalo, že jsem faktur zaúčtovala v nesprávné - nižší částce. Zaevidovala jsem si pod novým číslem fakturu znova, ale jen ve výši dorovnání skutečné faktury. Dostalo se mi to do salda a knihy závazků.
      Nebo by šlo původní špatně zaevidovanou fakturu stornovat opačným zápise a vytvořit ji znova. No, řekla bych, že způsobu je hodně, každá účetní to bude řešit po svém, výsledek však musí být vždy stejný- náklad, DPH, závazek .... takže i Váš způsob možná bude dobrým řešením.

• 31. 5. 2019 11:16

šárka1991 (neregistrovaný) ---.hbnet.cz

dobrý den, děkuji za reakci - nakonec jsem to taky udělala, rozdílovou částku pod novým číslem fa do evidence fap (do ID mi totiž nešla navést záloha a pořád se v evidenci tvářila neuplatněně ;-))

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).