Hlavní navigace

přeúčtování 336

• (neregistrovaný) 77.242.90.---

3. 6. 2019 11:06

Dobrý den,
    převzala jsem účetnictví a na účtu 336 mi v roce 2018 zůstal vyšší zůstatek než měl být o 38 000,- kam prosím tuto částku odúčtovat, aby se nepromítla do nákladů ani do výnosů? V letošním roce mi o tuto částku konečný stav účtu stále nesedí.
    Děkuji za rady.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 6. 2019 11:44

jukk (neregistrovaný) 2001:718:2601:----:----:----:----:----

Doporučuji zjistit, čeho se částka týká. Musíte vědět, proč máte rozdíl

• 4. 6. 2019 9:26

ema (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

Já bych postupovala takto: potvrdila bych si správný zůstatek se sociálkou a zdravotními pojišťovnami (pozor, je to trochu obtížná kontrola - musíte se na to kouknout z hlediska jejich předpisů pojistného a úhrad) a pokud opravdu zůstává tento rozdíl na 336 a máte udělanou kontrolu/inven­tarizaci všech ostatní rozvahových účtů (a tedy nezjistila jste, že je to na 336 jenom omylem a že např. tato částka chybí na jiném účtu, protože se někdo "upsal" při účtování), pak bych odúčtovala do nedaňových nákladů nebo zdanitelných výnosů, podle toho, jak to vychází. Opravila bych to v roce převzetí účetnictví.
      Oprava mimo náklady a výnosy - to by zřejmě muselo být jako oprava minulého období, v tom neporadím, ale zde v historii je toho myslím dost.

• 4. 6. 2019 9:32

ema (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

Ještě doplním, samozřejmě nejsprávnější by bylo to, co radí "jukk" - najít důvod rozdílu. Ale v praxi je to někdy problematické z různých důvodů, proto jsem popsala nouzové řešení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).