Hlavní navigace

školení odborné způsobilosti řidičů

  • (neregistrovaný) 77.95.197.---

    4. 6. 2019 9:22

    Dobrý den, nastoupil k nám zaměstnanec, který absolvoval v předešlém zaměstnání školení řidičů před půl rokem. Ve firmě se školí zaměstnanci po 2 letech. Je nezbytné, aby tento nově nastupující zaměstnanec absolvovat nyní školení? Nebo je dostačující, že byl proškolen před půl rokem. Díky za pomoc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 6. 2019 9:57

      Tomáš Neugebauer (neregistrovaný) 195.113.82.---

      Váš dotaz není zcela jednoznačně formulován ve smyslu toho, o jaké konkrétní školení se vám jedná. Jedná-li se o zdokonalování odborné způsobilosti řidičů ve smyslu zákona č. 247/2000 Sb., nemá změna zaměstnavatele na četnost pravidelných školení vliv. Obdobně to platí pro školení podle ADR. Jedná-li se vám o školení řidičů motorových vozidel, které vyplývá ze zákoníku práce (§ 103 odst. 2), záleží na tom, jak to má zaměstnavatel nastaveno. V každém případě však nový zaměstnanec musí být mimo jiné seznámen s právními a ostatními předpisy k zajištění BOZP, které se týkají řízení motorového vozidla ve firmě, bude-li řídit motorové vozidlo. Máte-li ve firmě zavedeno nějaké další školení řidičů, např. školení tzv. řidičů-referentů, zaleží jak máte nastaveny podmínky pro jejich provádění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).