Hlavní navigace

převod auta do majetku osvč, uplětnění odpočtu DPH

  • (neregistrovaný) 81.161.68.---

    4. 6. 2019 13:10

    Prosím: os.auto koupené na fyz. osobu nepodnikatele ve 12/2018 (registrace, faktura i techn.průkaz vozu jen na jeho rč) - od 1.5.2019 tato osoba osvč a plátce dph - jak převést auto do majetku firmy osvč, aby šel letos uplatnit krácený odpočet dph za 5/2019, potom i paušál 4000,-/měs., odpisy auta? Formou smlouvy o pronájmu mezi fo a osvč, bezúplatně, nechat techn. průkaz na rč nebo jak? Děkuji!!!!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 6. 2019 15:46

      vladík

      FO je jedna jediná... je jedno jak si auto pořídil, pokud se stal plátcem od 1.5.2019, tak může uplatnit odpočet při změně režimu( § 79 ZDPH ), ale musel by toto auto vložit do OM před tímto datem- jen mu založí kartu majetku a bude ho odpisovat z PC- a také musí mít daňový doklad od plátce DPH na koupi auta. Pokud upaltňuje skutečné výdaje, může auto odpisovat a upaltnit paušální výdaj na dopravu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).