Hlavní navigace

Začátečník moc prosí Fa přijatá x paragon

 • (neregistrovaný) 213.226.233.---

  4. 6. 2019 17:13

  Dobrý den,
  moc prosím o radu. Pokud dostanu paragon a uplatňuji odpočet DPH, zadám v programu celkovou částku vč. DPH a nechávám tak i když je na paragonu třeba trošku jiná částka základu a DPH, protože za výpočet jsem odpovědný já jako příjemce. Když účtuju fakturu přijatou, tak zadám základ DPH a výši DPH podle toho, co je na dokladu a případně zaokrouhlení, ale dodržuji to, co je uvedeno na faktuře i když můj program to sám vypočte trošku jinak. Dělám to tak dobře?

  Moc děkuji a zdravím.

  Bobina

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 6. 2019 21:05

   horax

   Podstatné není zda jde o paragon nebo fakturu, ale zda se jedná o "daňový doklad" nebo o "zjednodušený daňový doklad" (§29 až §30a ZDPH). Jednoduše řečeno, do 10 tis. Kč může dodavatel vystavit (při dodržení dalších podmínek) zjednodušený doklad a základ daně a daň si musíte spočítat sáma. S ohledem na §73 odst. (6) je dobré daň kontrolovat i u vyšších částek.

  • 5. 6. 2019 8:28

   Bobina (neregistrovaný) ---.static.ji.cz

   Dobrý den,
   děkuji moc za radu. Pokud je na daňovém dokladu nad 10 tisíc KC (faktuře) uvedený základ DPH a DPH a mně náš program ukazuje trošku jiný výpočet. Myslím tím, že rozdíl je pouze v haléřích, tak byste to upravoval podle nás nebo byste to nechal podle dodavatele?

  • 5. 6. 2019 8:32

   alli (neregistrovaný) ---.csv.cz

   podle dodavatele

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).