Hlavní navigace

Odhláška SP a ZP

  • (neregistrovaný) 91.245.28.---

    5. 6. 2019 6:53

    Dobrý den,
    měla bych menší dotaz. Minulý týden jsem zaslala doporučeně zaměstnankyni, že s ní zaměstnavatel ukončuje pracovní poměr ve zkušební době. Dopis si nepřevzala, stále je na poště. Zaměstnankyni končila zkušební doma k 31.5.2019. Nastoupila k nám 1.3.2019, nastoupila na nemocenskou 19.4.2019. Stále je nemocná. Jedná se mi o to, zda ji mám odhlásit na SP a ZP, když si nepřevzala doporučený dopis s výpovědí.
    Děkuji moc za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 6. 2019 7:16

      iva.

      Pokud jste jí zaslali výpověď, není kam spěchat, poběží výpovědní doba ...
      Prvních 14 dnů nemoci minulo, takže zrušení ve zkušební době by bylo možné, skončení pracovního poměru viz podmínky doručení prostřednictvím provozovatele poštovních služeb § 336 ZP.
      ZP a SP odhlašujete datem, kdy pracovní poměr skončil a tato informaci v prvotním dotazu není. Takže k jakému datu ji chcete odhlásit?

    • 5. 6. 2019 8:44

      iva.

      Nemůžete zrušit PP a ex post to zaměstnanci oznámit.
      Pokud jste poslali poštou zrušení PP ve zkušební době, měli jste napsat, že rušíte PP ve zkušební době a neuvádět datum skončení. Skutečné datum skončení PP se odvíjí od data doručení a to předem neznáte - viz § 336 odst. 3 a 4 ZP, a současně jak psala paní jasná odst. 2.
      Doručení/nedoručení poštou má také více možností - převzal (datum jasné), odmítl převzít (datum jasné), bylo uloženo na poště (buď datum převzetí nebo 10 pracovní den), znemožnil doručení - např. nemá označenou schránku (datum bude na obálce, která se vám vrátí) ... nebo vám doručení zmaří sama pošta, když to doručovatel/ka nechá třeba u sousedů, protože "na dědině se to tak dělá" ... od toho všeho se odvíjí datum skutečného skončení PP a tím i odhlášek ZP a SP.

    • 6. 6. 2019 12:37

      katka2 (neregistrovaný) ---.red-83-32-116.dynamicip.rima-tde.net

      Jen dodám, že zkušební doba neskončila 31.5.

    • 5. 6. 2019 7:47

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      Přečtěte si § 336 odst. 2 a pochopíte, že váš krok byl nešťastný. Nezjistíte, kdy si písemnost převzala a tím pádem nebudete vědět kterým dnem bude PP ukončen.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).