Hlavní navigace

Stravenka nebo stravné za práci v sobotu?

  • 10 90.179.181.---

    5. 6. 2019 12:23

    Prosím za práci přesčas v sobotu, která není běžným pracovním dnem zaměstnance náleží stravenka nebo stravné dle ZP §152 ost. c)? Nárok na stravenku máme stanovenu po 4 hodinách. Pokud například v sobotu odpracuje 4 hodiny dostane zaměstnanec co? Děkuji za upřesnění.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 6. 2019 13:08

      Aion (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

      Pokud umožňujete stravování formou stravenek, tak ohledně nich platí, že se poskytují na směnu. Vzhledem k tomu, že práce přesčas nikdy není součástí směny, jednalo by se o plnění nad rámec zákona s daňovými dopady.
      V případě, že jste nařídili práci přesčas na sobotu, jedná se o mimořádnou cestu k výkonu práce, která je jedním z důvodů poskytování cestovních náhrad (Vámi citované ust. § 152 c) ZP), pravidla jsou stejná jako při pracovní cestě. Vezmete v úvahu nejenom dobu výkonu práce, ale také dobu na pracoviště zaměstnavatele a zpět. Koná-li práci 4 hodiny, s cestou tam a pět se na 5 hodin dostat ev. může.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).