Hlavní navigace

Zaplacená záloha do EU - DPH

  • (neregistrovaný) 195.5.186.---

    6. 6. 2019 10:29

    Dobrý den, prosím o radu, teď jsem se do toho zamotala.
    Domnívám se, že:
    1. Když dostanu zálohu z EU na službu dle § 9/1 dám do ř. 21 DPH a SH s kodem 3,
    ale já mám opačný případ:
    2. Když zaplatím zálohu do EU na službu dle §9/1 , zdaním na ř. 5 a 43 již zaplacenou zálohu nebo až konečnou fakturu? Dodavatel musí vystavit daňový doklad k přijaté platbě?
    děkuji moc za rady

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 6. 2019 10:37

      alli (neregistrovaný) ---.csv.cz

      pokud je zdanitelné plnění ke dni úhrady dostatečně známo, tak dle §24/3 ZDPH uvedete do ř. 5 a 43 přiznání a KH A.2 ke dni úhrady
      dodavatel by vám měl vystavit DD k přijaté platbě

    • 6. 6. 2019 11:12

      Jana N. (neregistrovaný) ---.precheza.cz

      děkuji za reakci, tak nějak jsem si to myslela,
      pokud DD k přijaté platbě nevystaví , tak to asi nevadí.
      pokud bude na konci vyúčtování s doplatkem, zdaním jen rozdíl na ř. 5 a 43 a zase KH A2
      pokud by byla vratka, tak ř. 5 a 43 mínusem KH A2 mínusem

    • 6. 6. 2019 12:42

      Jana N. (neregistrovaný) ---.precheza.cz

      Ještě prosím o konzultaci,
      když naopak peníze na zálohu přijmu, dám do ř. 21 DPH a do SH kodem 3 zároveň,
      nebo do SH až po uskutečnění služby - tedy DPH a Sh se nebudou 2x rovnat.
      ČEtla jsem více názorů, ale pořád mi není jasné, nenašla jsem výklad, co je dobře.
      děkuji

    • 6. 6. 2019 13:04

      Jana N. (neregistrovaný) ---.precheza.cz

      už jsem to našla, záloha do ř. 21 DPH a zároveň ve stejném měsíci zálohu uvést do SH s kodem 3, takže DPH a SH se bude pořád rovnat

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).