Hlavní navigace

Odstupné ve splátkách X Podpora v nezaměstnanosti

• (neregistrovaný) 217.169.184.---

7. 6. 2019 10:44

Dobrý den, je toto možné? Myslím, že ano, ale jen si to chci ujasnit.
    Se zaměstnancem byl ukončen PP dohodou z důvodu nadbytečnosti. V dohodě byla sjednána výplata odstupného po částech - ve 3 splátkách. Obě strany tuto dohodu podepsaly. Nyní se ale tento zaměstnanec dostavil na Úřad práce a nechce "pouze" zaevidovat, ale zažádal si o výplatu podpory v nezaměstnanosti a jelikož odstupné vlastně nedostane v nejbližším výplatním termínu, tak na výplatu podpory v nezaměstnanosti má nárok. ÚP mu vyplatí nějakou kompenzaci, podporu mu vyplatí až po uplynutí těch 3 měsíců, ale tu kompenzaci bude chtít ÚP po nás, ale my mu to odstupné budeme muset vyplatit stejně. Takže ten člověk si ještě polepší?
    Prosím Vás, máte s tím někdo zkušenost? Takto jsme postupovali už v několika případech a nikdy jsme s tím nenarazili na žádný problém. Dokonce i já sama jsem jednou v minulosti obdržela odstupné ve splátkách. Až teď mi volala paní z jednoho ÚP. Je možné, že každý úřad práce třeba postupuje jinak? A nebo ti lidí se zatím jen zaevidovali a o podporu požádali až po uplynutí doby odstupného. Tenhle člověk asi dobře ví, co dělá.
    Budu vděčná za Vaše názory.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).