Hlavní navigace

Zdanění zisku v.o.s.

  • (neregistrovaný) 78.45.145.---

    7. 6. 2019 22:02

    Dobrý den,

    prosím o informaci - spolešnost s.r.o. má podíl ve v.o.s. Daná v.o.s. má zisk a s.r.o. musí zdanit. Prosím, na který řádek DPPO se tento zisk uvede? Napadá mě ř.62, ale nejsem si jistá.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 6. 2019 18:21

      vladík

      Dle § 20/5 ZDP je podíl společníka v.o.s právnické osoby součástí základu daně , myslím, že ten ř.62 se hodí.

    • 8. 6. 2019 18:24

      vladík

      Ještě mě napadá, že o něm také musíte nějak účtovat, když ho dostane firma zřejmě na BÚ... tak bude někde ve výnosech na 66x a není třeba psát jako položku zvyšujícím DPPO.

    • 9. 6. 2019 1:16

      kkkkk (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

      Moc děkuji za informaci.
      Ono totiž došlo k tomu, že v.o.s. je účetně ve ztrátě, ale po vyřazení nedaňových nákladů se dostala do daňového zisku. Tak jsem si myslela, že zadám pouze do daňového přiznání. Žádný podíl se bankou nevyplácel.
      Uvažuji správně, prosím?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).