Hlavní navigace

Archivace "Evidence pro účely DPH" + DE u plátce DPH?

  • (neregistrovaný) 78.102.252.---

    9. 6. 2019 9:44

    Dobrý den,

    když jsem OSVČ, plátce DPH, vedoucí DE:

    1) Jak dlouho mám archivovat "Evidenci pro účely DPH", která je stanovená v § 100 zákona o DPH?

    2) Jak dlouho mám archivovat DE? 3 roky nebo 10 let?

    Je matoucí, že daňové doklady mám uchovávat 10 let, ale dle § 148 odst. 1 daňového řádu FÚ nemůže po 3 letech stanovit daň (zanedbáme-li možnosti prodlužování)...

    Petr T.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 6. 2019 10:15

      Mirek22 (neregistrovaný) 81.162.199.---

      Kontrola FU 3+1
      - ale 10 let nazpět musíte mít daňové doklady k dispozici - i když na těch dnešních účtenkách - nafta atd. vše zmizí do půl roku / a kopie že prý není prokazatelná/
      - máme 2 000 000 zákonů a norem - takže v ničem nemáme hledat logiku
      jinak pevné nervy

    • 10. 6. 2019 11:26

      Alex..

      Prekluzivní lhůty
      Pokud podáte dodateč. přiznání, běží nějak nová
      Dále např. prodluž. leasing, invest.pobídky
      Dále důležité např. pro úpravy odpočtu a pod.

    • 10. 6. 2019 12:05

      Mirek22 (neregistrovaný) 81.162.199.---

      Souhlasím s Alexem - doba se prodlužuje v některých případech

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).