Hlavní navigace

Daňový či nedaňový náklad - Dar

  • (neregistrovaný) 81.201.60.---

    9. 6. 2019 20:35

    Dobrý den,

    prosím o pomoc u smlouvy o poskytnutí sponzorského daru, kdy spolek přijal částku od naší firmy na účet a použil ho dle předložené faktury na účel stanovený ve smlouvě.
    Bude tento náklad daňový?

    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 6. 2019 7:58

      alli (neregistrovaný) ---.csv.cz

      pokud jde o dar bez protiplnění, pak jde o nedaňový náklad
      jestli dar splňuje podmínky uvedené v §20/8 ZDP, pak lze odečíst od základu daně

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).