Hlavní navigace

Daňové zvýhodnění na dítě

 • (neregistrovaný)

  11. 6. 2019 13:09

  Dobrý den, prosím Vás o ujištění, zda je lze při čerpání dovolené po skončení MD uplatnit ve výplatě daňové zvýhodnění na dítě.
  Lze uplatnit i v následujícím měsíci, kdy bude čerpat dovolenou 11 dní? Po dovolené začne čerpat RD. Při ročním zúčtování daní by pak na uplatněné daňové zvýhodnění nemělo mít vliv.
  Děkuji předem za názory.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 6. 2019 14:16

   Líba (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

   Daňové zvýhodnění uplatnit může, ale na bonus bude nárok, jen pokud dosáhne poloviny minimální mzdy.

  • 12. 6. 2019 9:30

   promis (neregistrovaný) ---.kk-net.cz

   Děkuji Vám za odpověď, náhrada za čerpanou dovolenou je v obou měsících vyšší než polovina minimální mzdy. Jen musím asi spočítat předběžně RZD (s předpokladem, že nebude mít do konce roku jiný příjem), aby jí pak nevznikl doplatek daně. Nemohla bych jí to z čeho strhnout.
   Ještě jednou díky a hezký den.

  • 12. 6. 2019 9:35

   Líba (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

   V RZD se nic nestrhává. Pokud má nárok na měsíční bonus, tak jí zůstane. Problém by nastal v případě, že má z nějakého důvodu povinnost podat daňové přiznání. Tam by ho musela vracet, kdyby jí nevyšel roční příjem. Manžel nebo otec dítěte ve společné domácnosti není?

  • 12. 6. 2019 10:46

   promis (neregistrovaný) ---.kk-net.cz

   Díky za upozornění. Otec dítěte je ve společné domácnosti (OSVČ) a prý neuplatňuje a nebude. Zkusím s ní ještě promluvit, zda si nechce dítě uplatnit on v přiznání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).