Hlavní navigace

Školení řidiče

 • (neregistrovaný) 193.86.31.---

  11. 6. 2019 14:13

  Dobrý den,
  prosím, ví tady někdo jak je to se školením zaměstnance, který převáží ve firmě zboží z jednoho skladu do druhého. Opouští přitom areál firmy a asi 300m jede po silnici do druhého areálu, kde má firma pronajaty sklady. Jinak žádné vozidlo ve firmě nepoužíví, nikam nejezdí. Musí mít i tato osoba školení řidičů-rteferentů?
  Děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 6. 2019 14:39

   Tomáš Neugebauer (neregistrovaný) 195.113.82.---

   Vzhledem k tomu, že žádný právní předpis nepožaduje provádět školení řidičů-referentů, je zřejmé, že ani ve vámi uvedeném případě nemusí být toto školení absolvováno, pokud si jej zaměstnavatel sám pro své zaměstnance ve svých interních předpisech nestanovil, a to včetně toho, kdo jej provádí, jak často, kdo jej musí absolvovat.

   Avšak, vámi uvedený zaměstnanec musí absolvovat školení o právních a ostatních předpisech k zajištění BOZP (tzv. školení BOZP), jehož součástí jsou i právní a ostatní předpisy k zajištění BOZP, které se týkají dopravy, resp. řízení motorového vozidla, neboť tuto činnost uvedený zaměstnanec vykonává (školí ten, kdo provádí tzv. školení BOZP a v intervalech tohoto školení).

   Podrobnější informace naleznete na: http://bozppo-neu.cz/?page_id=799

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).