Hlavní navigace

Pravděpodobný výdělek pro dovolenou

• 31.30.120.---

12. 6. 2019 13:36

Dobrý den,

prosím o radu, nějak jsem se zamotala. Potřebuji vypočítat PPÚ u zaměstnance, který nastoupil 1.4. a za květen čerpal půl dne dovolené. Ve směrnici máme stanoveno, že je to součet smluvních mezd dle vyměřovacího základu + prémie děleno fondem pracovní doby za dané období, takže dejme tomu má smluvní mzdu 25 tis., prémie neměl žádné, takže 25 tis. *2/(176+184)=­138,89?
    Nebo to bude 3*25 tis./512=146,48 Kč? Rozhodné období musí být předchozí kvartál?

Předem děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 6. 2019 17:51

yX (neregistrovaný) 46.167.230.---

Co je ve směrnici myšleno daným obdobím? Správný je podle mne postup druhý.
      Rozhodným obdobím je předchozí čtvrtletí a pokud v něm nebylo nic odpracováno a nebyla mzda, tak předpokládaná je hrubá mzda nebo plat, které by zřejmě dosáhl, pokud by v rozhodném období pracoval.

• 12. 6. 2019 18:11

Aion (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

Pokud mají na výpočet průměrného a pravděpodobného výdělku směrnici a my neznáme její přesné znění, nelze odpovědět.

• 12. 6. 2019 21:14

Ema1

Jsem ve firmě nová, takže se snažím pochopit jejich systém. Směrnice zní - v rozhodném období se sečtou smluvní mzdy dle mzdového výměru a vyplacené odměny za odpracované měsíce a vydělí se fondem pracovní doby za dané měsíce. Mě se to nějak nezdá. Já bych volila taky druhý postup, který jsem popsala. A do směrnice bych to formulovala následovně - pravděpodobný výdělek se vypočítá jako součet smluvních mezd dle mzdového výměru dělený fondem pracovní doby za rozhodné období, přičemž rozhodným obdobím se rozumí předchozí kvartál. Může to tak prosím být?
      Nebo je správnější jejich postup, počítat se mzdou za odpracované měsíce v aktuálním kvartálu + s prémiemi?
      Předem děkuji.

• 13. 6. 2019 9:30

Ema1

Moc prosím paní Anion.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).