Hlavní navigace

Potvrzení o zaměstnání

• (neregistrovaný) 178.255.168.---

13. 6. 2019 8:04

Dobrý den, prosím o radu. 5.června skončil zaměstnanec pracovní poměr dohodou a chce aby na potvrzení bylo uvedeno - důvod rozvázání prac. poměru. Já jsem ale žádnou kolonku na tento údaj nenašel. Mám program MRP.
    Pora´dte prosím, musí tento údaj být uveden a nebo stačí, že ve výpovědí to jasně napsáno je.
    Díky za radu. Jan

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 6. 2019 8:19

Aion (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

Jednou píšete o dohodě, pak o výpovědi. Co platí?

Uvádět do potvrzení o zaměstnání jiné údaje, než stanoví ZP, je velmi ošidné. Teď si to zaměstnanec přeje, pak si to rozmyslí a bude tvrdit, že ho jiný zaměstnavatel právě kvůli tomu údaji nepřijal. Řešili jsme mnohokrát.

• 13. 6. 2019 8:30

JanW (neregistrovaný) ---.starnet.cz

Děkuji . Zaměstnanec přinesl dohodu o rozvázání HPP a se zaměstnavatelem se dohodli o ukončení. Jan

• 13. 6. 2019 8:49

Aion (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

Ani v dohodě není třeba důvod rozvázání PP uvádět. Povinnost zaměstnavatele tak učinit k žádosti zaměstnance byla zrušena. A je to lepší, hlavně u zdravotních důvodů.

• 14. 6. 2019 17:16

Kara1 (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

Pokud zaměstnanec chce skončit poměr např. ze zdravotních důvodů nebo z důvodu péče o dítě apod., většinou to chce uvést v té dohodě kvůli ÚP. V zápočťáku se důvod neuvádí, ale je to kritérium pro rozhodování ÚP, zda mu podporu pokrátí (nižší procenta) či ne. Na potvrzení o průměrném výdělku (formulář pro ÚP) je řádek pro uvedení důvodu ukončení, pokud je v dohodě nebo výpovědi uveden. Takže když v dohodě nebo zaměstnancově výpovědi není uveden ten důvod, nemůže být ani uveden v tom potvrzení. Ale nevadí - i kdyby tam uveden byl, ÚP by stejně vyžadoval nějaké potvrzení (např. u ukončení ze zdravotních důvodů dodání vyjádření lékaře apod.). Takže když tam důvod uveden není, stačí toto ÚP oznámit a doložit - a podpora se nekrátí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).