Hlavní navigace

výpočet exekuce

• (neregistrovaný) 83.136.207.---

14. 6. 2019 9:58

Dobrý den,
    prosím o pomoc s výpočtem exekuce. Při čisté mzdě 15259 kč , vyživovaná jedna osoba.
    Kalkulačky na internetu my spočítali , že nazbavitelná částka je 12.850,- kč. Ale nemohu se dopočítat. Nepřednostní pohledávky. Nezabavitelné minimum jsem dohledala 6.428,67 + 1607,17 což je 8035,84. Můžete mi prosím pomoci. A jak by to vypadalo, kdyby byla jedna přednostní. Děkuji moc

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 6. 2019 12:11

Kara1 (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

Mně vyšlo, že zaměstnanci zůstane 12852 Kč, ale možná takto v ruce špatně zaokrouhluji.
      15259 -8036 = 7223. Nejbližší nižší číslo, bezezbytku dělitelné třemi je 7221. Takže 7221 : 3 = 2407. Toto je srážka pro nepřednostní exekuci.
      Zaměstnanci tedy zůstává k výplatě 15259 - 2407 = 12852.
      Kdyby měl k tomu ještě přednostní exekuci, která by byla na 2. pořadí, srazilo by se mu v její prospěch dalších 2407 Kč.
      Kdyby tato přednostní exekuce byla na 1. pořadí a nepřednostní na 2. pořadí, srazilo by se ve prospěch přednostní exekuce 2 x 2407 Kč, tj. 4814 Kč. A nepřednostní by zatím čekala.
      Ještě pak může být další varianta, a to, že jak přednostní, tak nepřednostní by obě měly pořadí 1 (tzn. byly doručené ve stejný den). Pak by se těch prvních 2407 dělilo mezi obě poměrně v poměru dle výše dluhu v každé té exekuci a těch druhých 2407 by se přičetlo ke srážce pro přednostní.

• 17. 6. 2019 13:11

Marcella (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

Sice toto nebyl můj dotaz, ale i mně odpověď pomohla, ještě prosím o doplnění, pokud již srážím exekuci, která má již nabytí právní moci a odesílám tedy strženou částku na účet exekutora a přijde mi další exekuce, která má dřívější datum doručení prvnímu plátci než ta již strhávaná, ale nemám k ní ještě nabytí právní moci jak mám postupovat? Tu první přestanu odesílat a deponuji tu druhou, dokud neobdržím nabytí právní moci? Děkuji předem za odpověď.

• 20. 6. 2019 11:27

Kara1 (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

Omlouvám se, nevšimla jsem si dotazu. Ano, pokud přijde exepříkaz, ve kterém je uvedené dřívější datum doručení 1. plátci než je u té dosud srážené, tak se tato dostává na 1. pořadí. Tzn. pokud ta první byla nepřednostní a tato teď doručená je také nepřednostní, pak tato teď doručená se dostává na 1. pořadí, takže srážení pro tu předešlou zastavíte a začnete srážet ve prospěch té nyní doručené. A deponujete, dokud nedostanete nabytí (pokud tedy není o nabytí napsáno už v tom exepříkazu).
      Stejně tak postupujete, pokud ta srážená byla přednostní a ta nově doručená je také přednostní anebo pokud ta původní byla nepřednostní a ta nově doručená je přednostní.
      Pokud ta srážená byla přednostní a srážely se pro ni obě třetiny a ta nyní doručená s dřívějším pořadím je nepřednostní, tak pro tu nyní doručenou nepřednostní budete srážet 1. třetinu (protože v 1. třetině předběhla tu přednostní) a pro tu přednostní budete nadále srážet 2. třetinu + částku zabavitelnou bez omezení.

• 21. 6. 2019 7:55

... (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

Vyslo Vam to spravne, kalkulacky na internetu bohuzel spatne zaokrouhluji (vcetne te na webu Exekomory).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).