Hlavní navigace

Pořízení zboží z EU - faktura s DPH

  • (neregistrovaný) 37.221.242.---

    18. 6. 2019 14:44

    Tuzemský plátce pořídil zboží z Německa od plátce . Od dodavatele z EU máme daň.doklad vč. jejich DPH, např. 10,-/ DPH 2,-- /, celkem 12. Cizozemské DPH v EU nebudeme nárokovat.
    Základ daně pro pro mé daňové přiznání je 12,-- ? Někde se setkávám s výkladem , že 10.

    Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 6. 2019 18:58

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      pokud je uveden zvlášť základ daně, tak DPH počítáte ze základu daně

    • 18. 6. 2019 22:32

      Petrr (neregistrovaný) ---.cust.tlapnet.cz

      Ano, je na faktuře rozepsáno. Děkuju za odpověď. Původně jsem chtěl vycházet z celkové částky. Z kterého § mám vycházet,? Nedaří se mi nastudovat, §40 mi v tomto smyslu nic neříká.
      Technicky může být zúčtováno ZD 10,-- na MD504 a DPH 2,-- MD504 ( nebudu požadovat po dodavateli, nebo v jiném členském státě) ?

    • 19. 6. 2019 6:18

      alli (neregistrovaný) ---.csv.cz

      §40/3 ZDPH, DPH je na daňovém dokladu uvedena chybně, kdyby nebyla uvedena, počítal byste ze základu daně
      DPH účtujete na stejný účet jako ZD

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).