Hlavní navigace

Leasingová splátka

  • (neregistrovaný) 90.180.102.---

    18. 6. 2019 18:27

    Prosím o radu. Leasingová splátka za leden 2018 zaplacená koncem prosince 2017. Podnikatel (vede DE) ji zaplatil, aby nedostal úrok z prodlení, protože je splatná k 1. v měsíci. V roce 2017 v daňovém přiznání ve výdajích neuplatněna. Může si ji uplatnit ve výdajích v roce 2018? Moc děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 6. 2019 18:54

      vladík

      Ne může, ale musí, protože pokud je to opravdu leasingová splátka, tak ji může uplatnit ve výdajích jen"časově rozlišenou" viz.§24/2písm.h)- bez ohledu na vedení DE a placení splátek

    • 18. 6. 2019 20:03

      LenkaM (neregistrovaný) ---.102.broadband13.iol.cz

      Takže ji uplatní v daňovém přiznání za rok 2018 (co byla zaplacená v roce 2017) Moc Vám děkuji za konzultaci:-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).