Dobrý den, z praxe vím, že taková věc exekutora nezajímá - ani to, že na účet chodí třeba i výplata manželky nebo stipendium dětí. Exekutor obvykle zablokuje současně také nemovitosti, penzijko, stavební spoření apod. Naši zaměstnanci to řeší výplatou mzdy v hotovosti (případně zasláním poštovní poukázkou).
Přesně tak, řeší to výplatou mzdy v hotovosti nebo si nechají mzdu posílat na účet někoho jiného. Ale když exekutor zablokuje jeho účet, má dotyčný právo vyžádat si Kč ve výši dvojnásobku životního minima (jen jednou). A samozřejmě už pak žádné peníze na tento účet nezasílat.
Internet Info BusinessCenter.cz (businesscenter.podnikatel.cz)
Server s informacemi pro podnikání.
Copyright © 1998 – 2021 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
19. 6. 2019 14:36
Dobrý den
netušíte někdo, jak je to, když má zaměstnanec exekuci a mzda je mu posílána na bankovní účet, zda mu může exekutor zablokovat celý účet, tzn., že nemůže k žádným penězům? A z čeho má tedy žít?
Děkuji