Hlavní navigace

Uplatnění DPH u Splátkového kalendáře

• (neregistrovaný) 2a00:1028:8d1a:----:----:----:----:----

24. 6. 2019 13:39

Dobrý den,
    moc prosím o radu. Podle splátkového kalendáře dle nájmu nebyt.prostor jsme uplatňovali DPH. Ale mezitím byl vytvořený nový splátkový kalendář, kde přibyl nájem parkovacího stání. Bohužel jsem se to dozvěděla až nyní na základě toho, že máme nedoplatky na tuto navýšenou částku.
    Můj dotaz zní, zda mám dávat dodatečné DPH nebo zda mohu nyní doúčtovat za parkovací stání a uplatnit si DPH až nyní - ještě do května?
    A k tomu se mi váže ještě jeden dotaz. Pokud je to "Splátkový kalendář dle smlouvy o nájmu prostor", mohu si uplatnit DPH na základě tohoto Splátkového kalendáře nebo až v momentě, kdy jsme zaplatili?
    Mockrát děkuji, nemám s tím zkušenosti.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 6. 2019 10:39

Val:) (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

Krásný den, moc, moc prosím.
      Přemýšlím nad tím a stále si nejsem jistá. Mám podat dodatečné DPH?
      Měli jsme na firmě oba tyto splátkové kalendáře, ale ten správný byl založený a dostal se na účtárnu, až když jsem ho sháněla.....
      Je jasné, že nám KH nesedí s proti stranou (je to nad 10tis.Kč), ale my jsme si uplatňovali méně než má protistrana.
      Prosím i za názor, diskuzi.
      Děkuji

• 25. 6. 2019 12:54

Jana N. (neregistrovaný) ---.precheza.cz

Splátkový kalendář je součástí nájemní smlouvy nebo je na něj v náj. sml. výslovně odkázáno, pak odvod DPH dle DUZP uvedeném ve SK
      x
      Platební kalendář (zálohy) = DUZP den platby u dodavatele
      (PK nemusí obsahovat DUZP)

odpočet je vždy dobrovolný, nikoliv povinný , nemusí být nárokováno vůbec, nebo částečně, a měsíci (3 roky od DUZP) bez DDP

• 25. 6. 2019 13:40

Děkuji. Ano, odpočet je dobrovolný, ale určitě je v zájmu pro firmu ho udělat. A já právě nevím, jestli si zbytek (rozdíl, co jsem neuplatila) mohu uplatnit za květen. Píšete bez DDP, ale tím pádem mi nebude sedět KH. Tento rozdíl je 726 Kč vč.DPH, tak to padne do B3. Nicméně za duben je to v KH v B2 a je tam oproti dodavateli uplatněno o 726Kč méně. Takže nevadí, že nyní uplatním do B3 600+126 Kč?
      Dle Splátk.kalendáře mělo být v sazbě 21% (pak je tu ještě sazba 15%) např. 6665 Základ a DPH 1400. My jsme uplatnili 6065+1274DPH.
      Asi nad tím moc přemýšlím....
      děkuji

• 26. 6. 2019 7:19

Jana N. (neregistrovaný) ---.precheza.cz

Podle mě nevadí, že jste nárokovali míň a pak douplatníte v B3, samozřejmě v sazbě dle SK

• 26. 6. 2019 13:15

děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).