Hlavní navigace

Zaměstnanec ukončil prac. cestu ve svém bydlišti

 • (neregistrovaný) 213.192.19.---

  24. 6. 2019 20:12

  dobrý den,
  prosím o radu, 2 zaměstnanci jeli na pracovní cestu do města A, druhý den se vraceli, jeden ukončil pracovní cestu ve městě B (to je i naše místo výkonu práce), ale druhý si koupil jízdenku až domů do města C. Já teď nevím, jak to udělat s tím zaměstnancem, co ukončil pracovaní cestu v městu C. Paradoxně jízdenka toho zaměstnance, který jel do města C je levnější o 2 koruny, ikdyž jel cca 20km za město B. Ve vnitřní směrnici máme ukončení pracovní cesty je ve městě B, v pracovní smlouvě máme místo výkonu práce město B. poradí někdo? děkuji moc

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 6. 2019 20:28

   Aion (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

   Vaší povinností bylo před vysláním zaměstnance na pracovní cestu stanovit mu písemně její podmínky, a to mj. místo ukončení pracovní cesty. Písemná firma není nutná, pokud právo zaměstnance na cestovní náhrady je nezpochybnitelné a zaměstnanec na ní netrvá. Místo výkonu práce s cestovními náhradami nesouvisí.
   Nechá se předpokládat, že zaměstnanec ukončením pracovní cesty ve městě C porušil podmínky stanovené zaměstnavatelem, je to porušení povinnosti jako každé jiné. Nejde jen o 2 koruny, ale o to, že pokud by se zaměstnanci přihodil na cestě, kterou vykonal mimo Vámi stanovené podmínky, pracovní úraz, byl by zbytečně problém.

  • 25. 6. 2019 7:15

   bobík

   dobrý den, děkuji za odpověď, ťeď jsem se dozvěděla, že to měl od vedoucího schválené. Na CP ukončení pracovní cesty v městě C a vedoucí podepsal cesťák, že schvaluje cestu. Takže je tedy všechno v pořádku, zmátlo mě, že ve směrnici máme něco jiného.

   děkuji

  • 25. 6. 2019 7:46

   Aion (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

   Směrnice není písemné určení podmínek pracovní cesty.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).