Hlavní navigace

zkrácená pracovní doba

• (neregistrovaný) 90.183.134.---

25. 6. 2019 10:19

Dobrý den,

jsem starobní důchodce a přivydělávala jsem si jako prodavačka na dohodu o provedení práce.Za červen už budu mít vyčerpáno 300 hodin. Od 1.8.2019 by mě vzali na hlavní prac. poměr,ale já bych chtěla pracovat jen 3 hodiny denně,což by mi umožnili,ale nevědí,jestli tak krátká prac. doba může být smluvena v hlavním prac. poměru nebo, jestli by to nemusela být třeba dohoda o prac.
    činnosti.?Děkuji předem za radu. Mikulka

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

• 25. 6. 2019 11:13

Kara1 (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

V pracovním poměru může být smluvený úvazek jakýkoli nižší, třeba i půlhodina. Ovšem při hodně nízkém úvazku se většinou sjednávají DPČ (musí být dodržena další podmínka - odpracovaná doba za sjednané období, nejdéle za 52 týdnů, nesmí v průměru za týden přesáhnout polovinu plné pracovní doby, která ve firmě je.) Pro firmu je většinou výhodnější DPČ (nemusí se přiznat dovolená, nenáleží náhrada za svátky, výpovědní doba 15 dnů, nenáleží odstupné atd.). Z pohledu zaměstnance je to různé, někdo by chtěl raději pracovní poměr, jiný DPČ.

• 25. 6. 2019 11:16

Líba (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

Pracovní poměr na kratší pracovní dobu uzavřít lze, ale je pravděpodobnější, že zaměstnavatel bude volit DPČ.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).