Hlavní navigace

Periodické prohlídky

 • (neregistrovaný) 90.183.134.---

  27. 6. 2019 11:16

  Dobrý den,
  firma, ve které pracuji má výrobní podnik v Lounech, sídlo společnosti v Praze a pak má po celé republice firemní prodejny a dealerky.Chtěla bych se zeptat,jak by to mělo být s prohlídkami zaměstnanců. V Lounech máme pro zaměstnance ve výrobě
  smluvního lékaře. Ale, kde mají ostatní zaměstnanci absolvovat preventivní prohlídku? Budou muset dojíždět do Loun? S jinými doktory smlouvy nikde nemáme. Děkuji za radu M.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 6. 2019 8:11

   Tomáš Neugebauer (neregistrovaný) 195.113.82.---

   Zajistit zaměstnancům možnost absolvovat pracovnělékařské prohlídky je zákonnou povinností zaměstnavatele. Jaký způsob zvolí je zcela na něm. Jednou z možností, značně nepraktickou, je, že všichni zaměstnanci budou dojíždět do Loun. Otázkou je, jaký rozsah poskytování pracovnělékařské služeb je s lékařem v Lounech sjednán. Další možností je zajistit jiné lékaře v dalších místech republiky, případně uzavřít smlouvu s oprávněnou firmou, která pracovnělékařské služby poskytuje na větším území republiky. Také je možné, v závislosti na náplni práce, kterou zaměstnanci vykonávají, využít možnost absolvovat prohlídky u registrujícího lékaře zaměstnance (nebude použitelné u dealerek, neboť předpokládám, že při výkonu své činnosti řídí motorové vozidlo; možná, že i u někoho dalšího).

   Na závěr chci upozornit na skutečnost, že poskytování pracovnělékařských služeb nejsou jen pracovnělékařské prohlídky zaměstnanců. Například lékař, který vám poskytuje pracovnělékařské služby by měl na vašich pracovištích pravidelně provádět kontroly. Opět je otázkou, jaký rozsah poskytování pracovnělékařských služeb je sjednán ve smlouvě s lékařem v Lounech, tedy která pracoviště má u vás dozorovat (předpokládám, že asi jen v Lounech).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).