Hlavní navigace

Automobil - paušál

  • (neregistrovaný) 81.200.51.---

    1. 7. 2019 9:55

    Prosím o radu, s.r.o. plátce DPH koupila v 06/2015 ojetý automobil na úvěr. Teď v 6/2019 jsme uhradili poslední splátku. Je prosím možné od 07/2019 na tento automobil uplatnit paušál (tzn. v daňové přiznání za rok 2019 uplatnit částku 5000 Kč * 6 = 30 000 Kč - s tím, že náklady na pohonné hmoty a parkovné budou od 07/2019 nedaňové?) Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 7. 2019 12:40

      Iva123 (neregistrovaný) ---.ip.nej.cz

      Ano, jsem vlastníci.
      Teď ale čtu v ZoDzP, že v průběhu zdaňovacího období nelze měnit způsob uplatnění paušálního výdaje na dopravu na způsob uplatnění výdajů podle písmene k) a naopak. Takže tím pádem paušál můžu uplatnit až v roce 2020? Ještě jednou předem děkuji.

    • 1. 7. 2019 13:41

      vladík

      Jestli jste na toto auto uplatňovali některé z výdajů podle výše uvedeného §24/2 písm.k), tak potom opravdu ne, ale třeba by to šlo za celý rok 2019, pokud vyhodíte např. náklady na PHM na toto auto - předpokladem ale je, že jste ho vlastnili po celou dobu splácení úvěru.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).