Hlavní navigace

Výpočet náhrady za nevyčerpanou dovolenou

  • (neregistrovaný)

    1. 7. 2019 15:23

    Dobrý den, zaměstnanec nastoupil do práce 13.5.2019 a k 14.6.2019 ukončil pracovní poměr ve zkušební lhůtě. Domnívám se, že má nárok na proplacení poměrné části dovolené, jelikož odpracoval dohromady 25 prac.dní. Ale nevím, jak vypočítat zřejmě pravděpodobný výdělek. Má základní mzdu 145,-- Kč/hod. a 10,--Kč příplatek/hod. Nevím, jestli mám pravděpodobný výdělek počítat z těch 80 odpracovaných hodin v červnu-pak mi vychází 71,30 Kč/hod? Nebo se výpočet odvíjí od 160 hod v červnu,které by odpracoval, kdyby neskončil a vychází mi 142,59 Kč/hod? Jsem z toho zmatená, poradíte někdo, prosím. Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 7. 2019 17:27

      xJ (neregistrovaný)

      Musíte vycházet z pravděpodobného příjmu.
      Jenom nechápu, jak vám mohl vyjít pravděpodobný ve výši 71,30 Kč/hodinu, když má základní hodinovou mzdu 145,- Kč/hodinu a navíc minimální hodinová mzda letos je 79,80 Kč/hodinu.

    • 2. 7. 2019 7:06

      Fuchsie1 (neregistrovaný)

      Dobré ráno, já jsem o tom doma přemýšlela a vím, že je to blbost, aby měl tak málo a musím počítat pravděpodobný výdělek za 160 hod za červen. Už vůbec nevím, jak jsem na to přišla,prostě se mi výplata dostala na stůl a toto byla první reakce, měla jsem si to nejdříve nechat projít hlavou.Zazmatkovala jsem,nikdy jsem pravděpodobný výdělek nepočítala :-(

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).