Hlavní navigace

výpověd podle §52c)

  • (neregistrovaný) 78.45.203.---

    1. 7. 2019 22:29

    Prosím o radu ,dostala jsem výpovědˇ podle §52 odst.c) k datu 31.8. V případě,že onemocním před ukončením prac .poměru,zaniká tento prac.poměr k tomu datu, nebo se ukončí s ukončením nemocenské? A z čeho se počítá odstupné,z platu nebo z nemocenské(jestli se bude odstupné krátit)?A v případě,že onemocním po ukončení prac.poměru,jak dloho jsem v ochrané lhůtě?
    Děkuji za odpovědˇ

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 7. 2019 8:05

      Líba (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

      "pracovní poměr skončí teprve uplynutím zbývající části výpovědní doby po skončení ochranné doby, ledaže zaměstnanec sdělí zaměstnavateli, že na prodloužení pracovního poměru netrvá."

      Pokud skončíte 31.8., použije se při výpočtu odstupného hodinový průměr vypočítaný z II.Q. Skončíte-li např v říjnu, bude průměr spočítaný z III.Q.

      Ochranná lhůta pro nemoc po skončení zaměstnání je 7 dnů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).