Hlavní navigace

Kooperace - nedokončená výroba

• (neregistrovaný) 193.85.249.---

2. 7. 2019 10:45

Dobrý den, při objednávce kooperace vstupuje tato kooperace do nedokončené výroby ke dni vytvoření objednávky nebo ke dni přijetí faktury za tuto kooperaci do podniku? Dále se chci ještě ujistit, při tuzemském reverse charge jde dph vstupem i výstupem ke dni na faktuře, ale jak je to do nákladů? Tam také ke dni na faktuře nebo ke dni přijetí faktury do podniku? Nebo je to jedno?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 7. 2019 16:09

JirkaZ (neregistrovaný) ---.sta.ji.cz

V účetnictví platí mj. i toto jednoduché pravidlo : účtuje se o tom, co se skutečně stalo - tedy objednávka nejspíš ne.
      Tj. ke dni provedení kooperace - ale vzhledem k tomu, že je pro účtování třeba nějaký doklad, tak asi nejvhodnější je DUZP na došlé faktuře.

Došlá faktura by se měla zaúčtovat do období, ke kterému se vztahuje.

• 16. 8. 2019 5:29

Jenda (neregistrovaný) ---.cust.centrio.cz

A jak je nejlépe zauctovat následující situaci? Zakázka mi běží do 6 měsíce, kdy už mám na ni všechny prouctovane všechny náklady jako materiál, výrobní režie, mzdy a i v 6. měsíci tento výrobek prodam. Ale faktura za kooperaci dojde až o 2 měsíce později nyní a co teď? Duzp mají také až 8 měsíc......Vite si rady? Dle mého měla být fa už dávno vystavena a v měsíční zaverce mi to udělá pěkný chaos

• 16. 8. 2019 5:32

Jenda (neregistrovaný) ---.cust.centrio.cz

Dle mého asi udělat nějaké čas rozlišení o nákladu za kooperaci v 6, který bude výdaje v 8 měsíci, ale o čem mám vlastně účtovat když nemám doklad. To si můžou i po půl roce vzpomenout, že mi zapomněli vystavit fa?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).