Hlavní navigace

Náhrada za dovolenou - skončení PP

• (neregistrovaný) 90.177.25.---

3. 7. 2019 8:02

Dobrý den,

moc prosím o radu ohledně proplacení dovolené při rozvázání PP dohodou. Kamarádka k 30.6.2019 ukončila PP dohodou a měla ještě nějakou nevybranou dovolednou. Je někde v zákoně ukotveno, v jakém termínu ji musí proplatit nevybranou dovolenou? Včera ji totiž volali, že "zapoměli" ve výplatách za červen ji tuto dovolenou proplatit a jelikož je mají již hotové, tak to nelze opravit. Snažili se jí i přesvědčit, aby tu dohodu donesla zpět a prodloužili ten PP o jeden měsíc, což samozřejmě odmítla.

V §222 odst.2 zákoníku práce se pouze píše o náhradě mzdy v případě skončení PP, ale termín tam nikde není.

Děkuji tedy za případné rady, snažím se ji pomoci, ale nevím již kde hledat.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 7. 2019 8:31

jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

Jelikož je teprve třetí den v měsíci, požadovala bych výplatu spočítat a dovolenou proplatit. Opravit se dá vždy, jen se musí chtít.

• 3. 7. 2019 8:37

MonikaN (neregistrovaný) ---.25.broadband10.iol.cz

No dle jejich účetní to prý opravit nejde a tím ukončila debatu na toto téma. Bohužel kamarádka se v tomhle moc neorientuje a neví, co může všechno požadovat. Včera jsem ji trochu poradila, co se týče konkrétního paragrafu a tak a dnes tam má domluvenou schůzku. Tak jsem jí chtěla ještě trochu poradit, kdyby byl nějaký konkrétní § v zákoně.

Přijde mi, že jí chtějí akorát vytrestat za to, že se rozhodla odejít. Nejdřív chtěla dát klasickou výpověď s dvouměsíční výpovědní lhůtou, ale z jejich strany přišel návrh na dohodu, tak to vzala, protože tam odtud chtěla co nejdřív pryč.

JInak děkuji moc za reakci :-)

• 3. 7. 2019 8:56

katka2 (neregistrovaný) ---.red-81-35-29.dynamicip.rima-tde.net

Jako že na to zapomněla, tomu se dá věřit (neděje se to každý měsíc). Že to nechce opravovat se nedivím (je to otrava), ale samozřejmě to jde. Ale snažit se to "vyřešit" prodloužením PP zpětně, to muselo dát hodně přemýšlení.

• 3. 7. 2019 16:27

Betynka 02 (neregistrovaný) 194.213.43.---

Dobré odpoledne. Mě zapomněli taky proplatit nevyčerpanou dovolenou. Na moji urgenci proplatili o měsíc později. Bet

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).