Hlavní navigace

nákladová faktura

• (neregistrovaný) 193.85.249.---

3. 7. 2019 9:50

Dobrý den, nákladová faktura s DUZP 30. 6. 2019, přišla dnes. Jak správně zaúčtovat? Mohu ji do účetnictví v rámci nákladů zahrnout až k 3. 7. s tím, že datum DUZP je 30. 6. a já si nárokuji DPH 3. 7. nebo ji i do nákladů musím proúčtovat k 30. 6. ? Předem děkuji, trochu se v těch datech ztrácím.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 7. 2019 10:09

bata (neregistrovaný) 89.190.88.---

dobrý den,

fakturu zaúčtovat k 30.6. (do nákladů, neuplatněné DPH), samotné DPH si nárokovat k 3.7.

Záleží, jaký používáte program, já tu mám přímo v programu při účtování přijatých faktur extra DUZP a potom datum vystavení daňového dokladu a samo mi to proúčtuje neuplatněné DPH.

• 3. 7. 2019 13:50

Lenka F. (neregistrovaný) ---.customers.tmcz.cz

Záleží také na tom, jak to máte zavedené u vás ve firmě, např. jestli sledujete náklady po měsících, čtvrtletích atd. Já takové faktury běžně účtuji až do měsíce, ve kterém došla, jen DUZP pro kontrolní hlášení je podle data na faktuře (např. zaúčtovat 3.7., DUZP 30.6. Nebo to jde v našem programu i obráceně, když potřebuji např. kvůli stavu skladu naúčtovat podle DUZP, tak mám možnost zadat datum pro uplatnění DPH pozdější. Program si to už sám přebere.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).