Hlavní navigace

Daňová úspora

  • (neregistrovaný) 89.190.71.---

    4. 7. 2019 12:43

    Dobrý den, prosím o radu nebo spíše vysvětlení danové úspory. Ted jsem se dozvěděla o daňové úspoře - respektive o jejím použití do konce následujícího období. Jakým způsobem se to "vrací" zpět - použití na výdaje/náklady. Účetní závěrku máme ověřenou auditem (povinnost z projektu) a už v loňském roce jsme uplatnili ponížení ZD o max těch 300tis. do výše ZD ale auditor se nezmínil o uplatnění do následujícího roku. Hledám info na netu, ale trochu v tom tápu. Zda to pro nás platí, nebo jestli to platí jen za určitých podmínek nebo bez rozdílu pro všechny? Moc děkuji za jakoukoli radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 7. 2019 14:27

      vladík

      Jestli máte na mysli snížení základu daně u veřejně prospěšných poplatníků dle §20/7, tam platí od 1.7.2017, že náklady z hlavní činnosti musí převýšit daňovou úsporu (= 19% ze základu daně ) v následujícím roce , tedy již není nutné vykazovat ztrátu z této činnosti, aby podmínku využití dańové úspory splnili ( toto platilo naposledy v roce 2017).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).