Hlavní navigace

Příjmy z pronájmu auta

  • (neregistrovaný) 194.228.11.---

    8. 7. 2019 11:04

    Prosím o radu. Když bych chtěl pronajímat osobní automobil, který jsem měl jako OSVČ v majetku, vyřadil jsem ho a chtěl bych ho pronajmout do svého s.r.o. (jsem společník a jednatel). Jedná se nyní již o příjem z nájmu a ne z podnikání? Podléhá to i DPH? Děkuji všem za rady!!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 7. 2019 16:16

      vladík

      Při vyřazení z OM jste měl odvést DPH -§ 13/4a) a odst.5 ZDPH, a to z obvyklé ceny- § 36/6 ZDPH, pronájem movitých věcí je ekonomická činnost a podléhá DPH na výstupu, z hlediska daně z příjmů, pokud to už není OM, zdaňujete dle § 9 ZDP.

    • 8. 7. 2019 19:16

      BM (neregistrovaný) ---.ipv4.broadband.iol.cz

      Děkuji za odpověď. A odvod DPH při vyřazení by měl být i když je auto používané více než 5 let?

    • 8. 7. 2019 20:59

      vladík

      To si pletete s úpravou odpočtu daně dle § 78 ZDPH, to je něco jiného ( např.při zrušení registrace k DPH ), při vyřazení z OM postupujete jak jsem uvedla výše.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).