Hlavní navigace

DPH a kontrolní hlášení u osobního automobilu

• (neregistrovaný) 213.192.59.---

9. 7. 2019 12:58

Dobrý den, kopili jsme do firmy osobní automobil, který ovšem budeme používat i k soukromým účelům. Zhruba 90% pro firmu a 10% soukromě. Chci se zeptat, jak vyplnit kontrolní hlášení a jak přiznání k DPH. Mám v kontrolním hlášení uvést celou cenu a DPH nebo už krácenou. Jde mi o to, že když dám krácenou, nebude to souhlasit při spárování FA s kontrolním hlášením prodejce. A když dám do přiznání k DPH cenu krácenou, bude se mi lišit kontrolní hlášení s přiznáním k DPH. Moc děkuji za radu a zdravím.
    V.H.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 7. 2019 12:40

Jana N. (neregistrovaný) ---.precheza.cz

V DPH nárokuji na ř. 40 např. jen 80 000 kvůli krácení soukromýchjízd , místo na faktuře 100 000,,
      stejně tak v KH B2 nárokuji 80 000, je úplně jedno kolik dodavatel odvede, nárokovat můžete část,
      celou dph nebo vůbec nic, když nemáte nárok na odpočet vůbec

• 11. 7. 2019 14:12

V.H. (neregistrovaný) 213.192.59.---

Moc Vám děkuji za radu. Jsem takový samouk, tak vítám každou radu. Ještě se chci zeptat, jak je to s náklady na PH a podobně u tohoto vozu. V přiznání k DPH dávám klasicky společně s ostatními do řádku 40? Myslela jsem, že to mám uvést do řádku 52 (koeficient v %). Ještě pro mě kontrolní otázka, krácenou cenu za auto uvést ještě v řádku 47? Moc děkuji a přeji hezký den.
      V.H.

• 11. 7. 2019 14:42

Jana N. (neregistrovaný) ---.precheza.cz

Všechny náklady spojene s provozem auta, opravy, údržba, emise, krátím a nárokuji stejným koeficientem jako nákup.
      na konci roku přepočet dle skutečných soukromých km, pokud rozdíl více jak 10% - vypořádání v posledním DPH
      na ř. 47 stejnou částku jako máte odpočet v ř. 40

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).