Hlavní navigace

Nové auto z EU

• (neregistrovaný) 78.157.162.---

10. 7. 2019 16:13

Dobrý den, plátce DPH - podnikatel nakupuje nové auto z EU od výrobce, tedy plátce DPH. Aby mu v ČR auto zaregistrovali musí zaplatit DPH. Jak s DPH, jako plátce DPH má nějakou možnost tuto zaplacenou DPH vrátit?
    Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 7. 2019 18:15

vladík

Toto pořízení je stejné jako pořízení zboží z JČS EU, takže klasický R-CH, tedy daňově=0 , je možno před podáním přiznání podat hlášení o pořízení nového dopr.prostředku z EU a zaplatit zálohu ve výši daně z tohoto pořízení , FÚ vám ji potvrdí, chtějí doklad o koupi a tu si odečtete od daně z pozdějšího přiznání

• 11. 7. 2019 11:40

Soňa5 (neregistrovaný) ---.silesnet.cz

Tomu rozumím - DPH klasický revers. Jen mi nějak uniká to DPH - jakým způsobem dostanu DPH z FU zpet. Když uplatním revers - tak je DPH 0,- Kč - ze čeho si mám nárokovat, jak mi to DPH vrátí?

• 11. 7. 2019 12:50

Dara (neregistrovaný) ---.comhal.cz

R-CH uplatníte při klasickém podání přiznání za daný měsíc. Aby vám potvrdili hlášení o koupi nového vozu, musíte si DPH z faktury spočítat a zaplatit jako zálohu na DPH. Až budou mít peníze připsané na účtu FU - potvrdí vám hlášení. Při podání DPH za daný měsíc - pokud platíte - zaplatíte o to míň, pokud nárokujete, musíte si o vrácení zálohy požádat.

• 11. 7. 2019 15:02

Sona005 (neregistrovaný) ---.silesnet.cz

Aha, tak teď mi to je jasné, záloha se pak srovná s platbou. Děkuji za vysvětlení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).