Hlavní navigace

Exekuce na dlužné výživné + další exekuce

• (neregistrovaný) 217.169.184.---

11. 7. 2019 9:37

Dobrý den, prosím o kontrolu. Teď jsem nějak znejistěla, jestli jsem si ty exekuce dobře porovnala - zaměstnanec má aktuálně několik exekucí:
    exekuce na dlužné výživné doručená 12.2.2019
    nepřednostní exekuce doručená 16.11.2018
    přednostní exekuce doručená 10.4.2019

Je to dobře, když 3/3 zůstane zaměstnanci, 2/3 půjde na dlužné výživné a 1/3 půjde na nepřednostní exekuci doručenou 16.11.2018?

Minulý měsíc měl ještě jednu přednostní exekuci doručenou 12.11.2018, ale ta už je celá splacená - srážela jsem ji společně s dlužným výživným a půlka vycházela na výživné a půlka na tuto přednostní exekuci.

Moc děkuji za konzultaci.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

• 11. 7. 2019 15:57

Kara1 (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

Prosím Vás, pište tečky za číslicemi. Když neuděláte tečku, zcela to mění význam. Např. 2 znamená dvě, zatímco 2. znamená druhá. Jistě máte na mysli 3. třetinu nebo 2. třetinu, ale tak, jak jste to napsala, by 3/3 znamenaly tři třetiny a 2/3 znamenají dvě třetiny. Je to matoucí, pište to správně.
      Takže Vámi uvedené 2/3 znamenají dvě třetiny. Takže pořadí:
      1. nepřednostní exe
      2. dlužné výživné
      3. přednostní exe

1. třetina půjde na úhradu nepřednostní, 2. třetina plus částka zabavitelná bez omezení půjde na úhradu dlužného výživného. 3. třetina se nesráží nikdy.
      Když bude dříve splacena nepřednostní pak obě třetiny plus částka bez omezení půjde na úhradu dl.výživného. Když bude dříve splaceno dl. výživné, pak na jeho místo postoupí ta přednostní.
      V době, kdy měl ještě tu přednostní (doručenou 12.11.18) jste měla 1. třetinu posílat na úhradu této a 2. třetinu plus částku zabavitelnou bez omezení posílat na úhradu dlužného výživného (protože exekuce na výživné ve 2. třetině předbíhá všechny přednostní, i když je doručena později, než ty přednostní).

• 12. 7. 2019 8:10

pko (neregistrovaný) ---.fans.cz

Moc děkuji, ale vyděsila jsem se. Domnívala jsem se, že dlužné výživné má přednost, ale jen ve 2. třetině, takže jsem 2.třetinu použila na dlužné výživné a na tu další exekuci, která byla přednostní (která už je teď splacená) jsem použila 1.třetinu (protože přednostní exekuce jdou z 1. i 2. třetiny ne?). Tak mi to tedy porovnal i program.
      Teď jak se splatila ta přednostní a nastupuje zase nepřednostní, tak jsem pojala podezření, jestli si to já i program myslíme dobře.

• 12. 7. 2019 14:04

Kara1 (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

No však jo, vždyť píšu totéž. Dlužné výživné má ve 2. třetině přednost před přednostními, i když jsou ty přednostní doručené dříve než to dlužné výživné. Z 1. třetiny se sráží dle pořadí, tzn. dle toho, kdy je co doručeno.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).