Hlavní navigace

s.r.o. - může si vyplatit zisk, i když má neuhraz. ztrátu?

  • (neregistrovaný) 78.24.238.---

    11. 7. 2019 15:26

    Dobrý den, sro má zisk 200 tis., může si společník vyplatit tento zisk, i když eviduje neuhrazenou ztrátu předchozích let 500 tis.? Děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 11. 7. 2019 16:13

      vladík

      Odpověď je v ZOK § 161/4- částka k rozdělení mezi společníky nesmí překročit výši HV posledního skončeného účetního období zvýšenou o nerozdělený zisk z předchozích období a sníženou o ztráty z předchozích období .... pokud vám to dá +200 000 Kč, potom může.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).