Hlavní navigace

DPFO datovou schránkou poradce /můj podpis na příplatku?

• (neregistrovaný) 37.188.190.---

12. 7. 2019 23:27

Dobry vecer, zrovna se zabývám nevrácenym daňovym preplatkem od FU. Daňové přiznání bylo podáno přes daňového poradce -datovou schrankou skrze plnou moc. Teď na to koukám a hledám jestli nemohla být nekde chyba a napadá mě, jestli daňové přiznání neměli být v části o vrácení poplatků mnou podepsáno, i když bylo podavano skrze datovou schránku daňového poradce? Daňový poradce ale po mě podpis nezadal. Přeci jenom se ale raději ptám jestli s tím nemáte někdo zkušenost? Podporujete tu část osobně když za vás podává přes datovou poradce? Díky moc, Zuzza

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 7. 2019 14:16

radek.v (neregistrovaný) 89.248.243.---

Dobrý den, pokud s daňovým poradcem máte generální plnou moc, tak přeplatek musí vrátit. Pokud máte pouze plnou moc na odložení termínu pro podání DAP FO a není tam uvedeno, že se vztahuje i na vrácení přeplatku, tak přeplatek nevrátí a musíte si o něj požádat. Bohužel nově FÚ nahlížíi na žádost o vrácení přeplatku jako na druhý samostatný doklad i když je vše na jednom formuláři.

• 13. 7. 2019 17:56

vladík

Ano, vždycky to bylo bráno jako dvě samostatná podání, pokud např. FO sama podávala přiznání a měla podepsáno jen DP a ne dole žádost o vrácení přeplatku, také nebylo vráceno, je potřeba na to myslet při udílení plných mocí daňovým poradcům, zbytečně se vše protahuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).