Hlavní navigace

PÚ bez neschopnosti, ale s bolestným - hlásit ZP?

  • 89.24.108.---

    15. 7. 2019 13:07

    Dobrý den,
    pracovní úraz bez následné pracovní neschopnosti, záznam v Knize úrazů, ale poměrně hodně bodů bolestného. Kooperativa odškodnila bez probémů.
    Hlásí se tento úraz zdravotní pojišťovně a OSSZ?
    Vyžádala jsem si stanovisko zdravotní pojišťovny zraněného zaměstnance (OSSZ mi ještě neodpověděla) a pouze mi ocitovali znění ZP § 105 odst. 4 - tam se ale píše o "záznamu o úrazu". Nemám problém zaslat jim kopii záznamu v Knize úrazů - ale je to potřeba? Abych potom ZP nezasílala každé "říznutí do prstu o papír" ...
    Děkuji za Vaše reakce a praktické zkušenosti.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).