Hlavní navigace

DPP HPP lékařská prohlídka

  • 46.16.120.---

    15. 7. 2019 13:28

    Dobrý den, prosím o radu, máme zaměstnaného zaměstnance na HPP. Nyní bude dělat ještě jinou činnost na DPP. Lékařskou prohlídku na HPP má platnou, musí absolvovat i na DPP. Zřejmě asi ano, když je to jiná činnost, že? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 7. 2019 13:58

      Tomáš Neugebauer (neregistrovaný) ---.200.broadband17.iol.cz

      Asi budu opět kritizován za to, že na otázku odpovídám citací právního předpisu, ale domnívám se, že je to lepší, než pouze uvést, že informace uvedené v dotazu jsou nedostatečné, jak kritička uvádí.

      Není uvedeno, jakou činnost na DPP bude vykonávat, a proto: zaměstnavatel vstupní lékařskou prohlídku zajistí vždy před vznikem právního vztahu založeného dohodou o pracích konaných mimo pracovní poměr, má-li být osoba ucházející se o zaměstnání zařazena k práci, která je podle zákona o ochraně veřejného zdraví prací rizikovou nebo je součástí této práce činnost, pro jejíž výkon jsou podmínky zdravotní způsobilosti stanoveny prováděcím právním předpisem podle § 60 nebo jinými právními předpisy. Zaměstnavatel může vstupní lékařskou prohlídku vyžadovat též, má-li pochybnosti o zdravotní způsobilosti osoby ucházející se o práci, která není prací rizikovou a která má být vykonávána na základě právního vztahu založeného dohodou o pracích konaných mimo pracovní poměr.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).